 |
|
Op tafel staat een trommel met acht koekjes. Op geheimzinnige wijze verdwijnt er elke keer een koekje uit de trommel.
De enige die gezien heeft wie het heeft gedaan is Diederik. Zo zag hij acht kabouters een koekje uit het trommeltje nemen. Moeder vermoedt dat Diederik zelf, zonder het te vragen, een koekje uit de trommel heeft genomen en zet de trommel steeds op een andere plaats.
|
|
Ted van Lieshout, meervoudig bekroond schrijver en dichter, en Sieb Posthuma, gelauwerd illustrator, maakten samen het Prentenboek Koekjes! Eerder maakten zij samen de prentenboeken Van ansjovis tot zwijntje en Spin op sokken. |
 |
|
Ted van Lieshout (Eindhoven, 1955) wilde al jong schrijver of tekenaar worden. Na de middelbare school studeerde hij aan de Gerrit Rietveld Academie. Hij is winnaar van de Theo Thijssen-prijs 2009, de belangrijkste oeuvreprijs voor kinder- en jeugdliteratuur in Nederland. Daarnaast vermeldt zijn indrukwekkende erelijst Griffels, Vlaggen & Wimpels, Zilveren Zoenen en de Deutscher Jugendliteraturpreis.
Sieb Posthuma (Rotterdam, 1960) begon zodra hij een potloodje of vetkrijtje kon vasthouden met tekenen en is daar nooit meer mee gestopt. Hij studeerde in 1987 af aan de Gerrit Rietveld Academie. Middden jaren negentig begon hij te tekenen voor kinderen. Inmiddels staan op zijn naam een Zilveren Penseel, Vlaggen & Wimpels en, in 2009, het Gouden Penseel voor zijn illustraties in Boven in een groene linde zat een moddervette haan. |
|
Ontmoet de schrijver en de tekenaar
Tijdens de Kinderboekenweek toeren schrijver Ted van Lieshout en illustrator Sieb Posthuma door Nederland.
Bekijk het tourneeschema van Ted van Lieshout »
Bekijk het tourneeschema van Sieb Posthuma »
|
Voor het kleine broertje
of zusje
Het Prentenboek van de Kinderboekenweek is van oudsher bedoeld voor de jongere broertjes en zusjes van de kinderen die de Kinderboekenweek vieren.
Een groot boek voor een klein prijsje
Het Prentenboek verschijnt dit jaar voor het eerst in het grote, gangbare formaat voor een prentenboek.
Je koopt Koekjes! vanaf woensdag 7 oktober voor slechts € 5,- in de boekwinkel.
|
|